Sales & Marketing - Assistant Manager

SC Printo GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Preluarea apelurilor telefonice;
* Organizarea corespondentei;
* Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei precum si contactarea telefonica a potentialilor clienti;
* Trimiterea prin mail sau fax a ofertelor comerciale;
* Follow-up al potentialilor clienti;
* Gestiunea contactelor efectuate, ofertelor trimise, raspunsurilor primite si contractelor incheiate;

* Elaborarea raporturilor zilnice ce reflecta activitatea descrisa mai sus.

* Conceperea strategiei de promovare a produselor companiei;
* Sustinerea vanzarilor precum si indeplinirea obiectivelor de vanzari;
* Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei;
* Executarea si coordonarea activitati specifice (intalniri cu clientii, prezentari);
* Intocmirea periodica a rapoartelor de activitate;
* Monitorizarea activitatii concurentei;
* Negocierea si incheierea contractelor;

* Organizarea activitatii managerului si stabilirea prioritatilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs de desfasurare (an terminal);
- Cunostinte avansate de utilizare PC (Microsoft Office si Internet);
- Experienta in vanzari constituie un avantaj;
- Abilitati de comunicare, usurinta in exprimare, atitudine proactiva, siguranta si stapanire de sine;
- Capacitate de organizare a muncii si comunicare cu clientii;
- Limba Engleza - cunostinte medii;
- Flexibilitate in gandire, dorinta de a invata, initiativa, imaginatie, simtul responsabilitatii, spirit de echipa si automotivare.

BENEFICII OFERITE

+ Salariu fix la care se adauga comision din vanzari;
+ Traininguri de specialitate;
+ Posibilitatea de promovare in cadrul firmei;
+ Mediu de lucru profesionist si stimulativ;
+ Telefon de serviciu;

Printo GROUP ofera solutii de printat la cel mai inalt nivel al calitatii in raport cu pretul oferit. Comercializam o gama variata de produse (tonere si cartuse originale si remanufacturate, aparatura, birotica si papetarie etc.) la cele mai bune preturi de pe piata.

Suntem o echipa tanara si dinamica mereu aproape de client, pentru a-l sprijini in rezolvarea dificultatilor care apar in cadrul procesului de printare. Avem o experienta relevanta in domeniul IT si al consumabilelor si suntem dispusi sa folosim toate cunostiintele acumulate pentru a forma si a mentine o relatie durabila, viabila si individuala cu fiecare client.

Because no one else can …