Sales Executive (Reprezentant de vânzări)

Cresta Print

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITĂȚI:
- prospectează piaţa în vederea identificării posibililor clienţi, a oportunităţilor
- promovează și vinde produsele și serviciile companiei, respectând standardele și politicile acesteia
- întocmește oferte și bugete particularizate funcție de cerințele clienților, consiliază clienții în luarea deciziei optime
- dezvoltă portofoliul de clienți și administrează bazele de date aferente
- stabilește și dezvoltă relații profesionale stabile cu clienții
- gestionează relația cu clienții și comunicarea cu ei
- urmăreşte derularea contractelor (incl. termenele) până la finalizare
- întocmește rapoarte conform cerințelor managementului

CERINTE

Trăsături:
- dotat cu spirit de inițiativă, proactiv
- perseverent, tenace
- dinamic
- orientat spre reuşită
- organizat, planificat
- exigent cu sine însuși și cu rezultatele propriei activități, dar și cu cei din jur
- prezenţă fizică agreabilă, simpatic
Abilități:
- abilități de comunicare scrisă (redactare de documente) și orală (capacitate de relaţionare cu oameni de diverse categorii)
- bun negociator
- abilități de lucru cu contracte, cu bugete și cu baze de date
- abilități de lucru cu computerul (îndeosebi aplicațiile MS Office Excel, Word, PowerPoint)
- capacitate de lucru în echipă
Eligibilitate:
- minimum doi ani experiență pe un post similar; experiența în vânzări de publicitate stradală (outdoors, OOH) constituie un AVANTAJ MAJOR
- stabilitate familială și locativă (în Timişoara)
- bună cunoaștere a orașului Timișoara și a regiunii de vest
- studii superioare finalizate (studii de specialitate constituie avantaj)
- carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus comision
- tichete de masă
- prânz la firmă
- pachet de servicii medicale
- posibilitatea de a lucra într-o firmă stabilă și serioasă, lider pe segmentul ei de piață
- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr și ambițios
- suport logistic şi profesional

Firma Cresta Print a luat fiinta in 1996 sub forma unei agentii full service de marketing si publicitate. Incepand din 2002 ne-am concentrat activitatea spre publicitatea stradala (outdoors). Acesta este domeniul in care activam cu mult succes in prezent. In numai patru ani am devenit unul dintre actorii cei mai importanti din publicitatea outdoors din vestul tarii. Actualmente cautam sa ne consolidam pozitia de lideri pe anumite segmente de piata, sa ne majoram cota de piata in altele si sa inauguram, in paralel, noi directii de dezvoltare.