Responsabil logistica

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza ansamblul echipelor de logistica si in aceasta calitate este garantul ce pune la dispozitie clientilor produsele locatiei sale in concordanta cu obiectivele care ii sunt stabilite.
- Dezvolta relatiile Clienti/Furnizori.
- Aplica ansamblul de proceduri si metode de Calitate, Mediu si Securitate in cadrul actiunilor legate de activitatea sa si in concordanta cu regulile definite de catre Grup.
- Pune in aplicare o politica de imbunatatire continua definita in cadrul axelor strategice trasate de catre superiorii ierarhici (optimizarea stocurilor, rationalizarea fluxului…).

Va rugam aplicati la adresa angela.amariei@eurotriade.com. numai candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta de 5 ani intr-o functie similara din mediul industrial, ideal in mediul automotive

Aptitudini profesionale :
- Limba Engleza nivel Avansat
- Limba Franceza reprezinta un avantaj
- Cunostinte de Windows (Word, excel ), internet

Cunostinte Tehnice :
- Cunostinte de gestiunea productiei,
- Stapanirea cunostintelor de gestiune a fluxului de serie ridicata (FIFO, MRP, Kanban...),
- Cunostinte de programe de gestiune (ex : SAP),
- Cunostinte de gestiune a bugetului

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Mediu Multicultural
- Posibilitati de dezvoltare a carierei

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.