Responsabil clienti (vorbitor de limba germana)

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera suportul direct in ceea ce priveste procesul de vanzare la client;
Calculeaza oferta si stabileste echipamentul tehnic pentru produsele complexe;
Participa la proiecte/programe de imbunatatire a produselor sau de implementare a produselor catre clienti;
Monitorizeaza in permanenta situatia pietei si a competitorilor;
Efectueaza vizite la clienti;
Cerceteaza potentialul de vanzare si dezvoltare, analizeaza necesitatile clientului prin consiliere competenta;
Incheie contracte de vanzare, negociaza, intretine contacte cu clientii;
Concepe si implementeaza masurile de marketing necesare atingerii obiectivelor.

CERINTE

Studii tehnice superioare(facultatea de Mecanica reprezinta un avantaj);
Minimum 3 ani experienta pe un post similar(experienta relevanta in prelucrarea si calcularea ofertelor si in procesul de negociere);
Foarte bune capacitati analitice, gandire flexibila, perseverenta in atingerea obiectivelor;
Disponibilitate pentru calatorii in strainatate;
Cunoasterea limbilor germana si engleza la nivel avansat;
Cunoasterea limbii franceze constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Daca va alaturati echipei noastre veti descoperi un mediu de lucru specific unei companii multinationale aflata in continua dezvoltare. In acest context compania Contitech ofera : 13 salarii atractive, transport gratuit ( pe rutele ContiTech), tichete de masa, cabinet stomatologic.

Continental Corporation is one of the world¿s leading suppliers to the automotive industry. It is our goal to make the individual mobility safer and more comfortable.
The ContiTech Division is a specialist in rubber and plastic technology. With high-tech products and systems for car manufacturers and other key industries, ContiTech is a successful development partner and original equipment manufacturer for companies throughout the world.