Reprezentant tehnic si comercial

S.C. BASORELIEF SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoaste in detaliu produsele comercializate si furnizeaza informatii tehnice si comerciale despre produsele comercializate;
- cunoaste stocurile de materiale existente in depozit supravegheaza si coordoneaza activitatea de aprovizionare pana la livrare;
- viziteaza clientii din zona deservita si deserveste clientii cu marfa;
- mentine relatiile contractuale cu clientii existenti, propune strategii pentru imbunatatirea si diversificarea relatiilor si verifica buna circulatie a documentelor de plata si respectarea termenelor;
- dezvolta reteaua de distributie prin atragerea de noi clienti, carora le prezinta diverse aplicatii si le ofera produse si servicii de calitate;
- utilizeaza integral capacitatile de comercializare avand in vedere reducerea cheltuielilor, satisfacerea prompta si ireprosabila a cererilor de marfa;
- trateaza cu confidentialitate informatiile referitoare la preturile de achizitie a marfurilor, preturile de vanzare ale acestora, termenele de plata,etc.;
- da dovada de profesionalism in relatiile cu clientii, fara a prejudicia prin vorba, fapta sau atitudine, interesele societatii.

CERINTE

- aptitudini de comunicare si negociere
- abilitati organizatorice
- capabil sa lucreze in echipa
- experienta ¿ minim 6 luni (pe un post similar sau in vanzari)
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate la deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta
- se ofera bonusuri din vanzarile incasate
- prime la decizia conducerii societatii
- autoturism de serviciu pentru deplasarile in tara

Societate comerciala ce are ca obiect de activitate comercializarea si distributia caramizilor de sticla, usilor de interior si tavenelor false din aluminiu.