REFERENT MARKETING

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

a. obtine informatii utile din exteriorul firmei referitoare la piata, clienti, concurenta, nevoi ale pietei, preturi, tendinte, le prelucreaza si elaboreaza rapoarte periodice
b. centralizeaza si prelucreaza informatii privind monitorizarea satisfactiei clientilor;
c. monitorizeaza concurenta (preturi, evolutie/involutie, noii veniti/iesiti de pe piata, cota de piata a fiecarui concurent, produsele noi);
d. analizeaza produsele si serviciile firmei si concepe imbunatatirea pentru acestea;
e. elaboreaza prognoze referitoare la domeniile de interes ale firmei;
f. propune directii noi pentru dezvoltarea firmei;
g. propune produse noi;
h. planifica si coordoneaza realizarea studiilor de piata;
i. elaboreaza chestionare specifice activitatii de marketing;
j. coordoneaza elaborarea planului de marketing si a planului de comunicare aferent;
k. organizeaza expozitiile la care participa firma ca expozant;
l. organizeaza evenimentele ce tin de promovarea imaginii firmei;
m. comanda si urmareste executia materialelor publicitare care sunt necesare promovarii firmei;
n. elaboreaza scrisori si alte materiale scrise care se expediaza clientilor;
o. participa la intensificarea colaborarii intre marketing si reprezentantii vanzari;
p. gestioneaza obiectele promotionale.

CERINTE

- experienta de min 2 ani in domeniul MARKETINGULUI aplicat intr-o firma de productie sau comercializare
- cunostinte avansate de operare PC
- limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

dezvoltare profesionala intr-un mediu stabil de lucru

RESURS CONSULT - firma ACREDITATA de recrutare si selectie de personal (www.resursconsult.ro, tel. 0732 420 620) recruteaza un REFERENT MARKETING pentru un client al sau din Timisoara.

ESTE OBLIGATORIE PRECIZAREA POSTULUI PENTRU CARE CANDIDATI - REFERENT MARKETING - mai ales pentru Cv-urile transmise pe emailul firmei, deoarece firma scoate la concurs diverse posturi din mai multe domenii de activitate. Va dorim succes!