Programator Web

Web One Division

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie Web Development angajeaza pe termen lung, de la distanta, in sistem part time / full time sau pe proiect, in sistem de colaborare, cu program flexibil si cu posibilitatea de a lucra acasa - Programator web.
Responsabilitati:
-Programarea unor site-uri noi corporate sau e-commnerce in diverse domenii de activitate;
-Dezvoltarea, modificarea si actualizarea site-uri web existente sau noi pe structura CMS furnizata;
-Dezvoltare si implementare magazine online exclusiv pe platforma Magento eCommerce;
- Analiza fiabilitate proiecte ce urmeaza a fi contractate, documentatie cu solutii si alternative;
Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil - orarul va fi stabilit in functie de modul de colaborare ales de candidat;
Se incheie contract de munca sau contract de prestari servicii.

CERINTE

- Cunostinte avansate in Magento – implementare design, creare magazine online magento pe diferite versiuni, implementare module si extensii;
- Cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra internetului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate;
- Cunostinte avansate de : HTML, CSS, JS, XML, AJAX;
- Cunostinte avansate de : programare web (PHP, MySql);
- Capacitatea de a lucra cu platforme tip CMS (Joomla, Worldpress, platforma furnizata) / e-commerce (Magento eCommerce);
- Capacitatea de a realiza un site site in baza unui design existent (format PSD sau PNG) – nota: layouturile vor fi furnizate integral;
- Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii;
- Respectarea termenelor limita;
- Minim 1 an experienta;
- Portofoliu de lucrari.

BENEFICII OFERITE

- Onorariu se va stabili in functie de modul de colaborare;
- Bonusuri de performanta;
- Posibilitatea de a lucra cu program flexibil;
- Posibilitatea de a lucra de acasa;
- Posibilitatea de a dobandi experienta in diverse arii de interes;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.