Programator web

Realnet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea proiectelor web in concordanta cu specificatiile clientilor (din Romania si strainatate)
• Implicare in definirea specificatiilor proiectelor si crearea structurii bazelor de date
• Investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea de solutii adecvate
• Respectarea termenelor limita

CERINTE

• Studii superioare – absolvent/cursant al unei facultati cu profil informatic
• Minim 6 luni de experienta (freelancer / angajat pe un post asemanator) in dezvoltarea aplicatiilor web-based (corporate websites, e-commerce, cataloage online, aplicatii cu baze de date, etc.)
• Experienta si rapiditate in lucrul cu baze de date –MySQL
• Cunostinte solide de HTML, CSS, PHP ( code igniter, experienta cu framework-uri, lucru MVC)
• Cunostinte solide JAVASCRIPT ( experienta cu framework-uri, jQuery)
• Cunostinte de baza AJAX
• Limba engleza, nivel mediu-avansat
• Abilitati de comunicare, atitudine proactiva, gandire logica, usurinta si disponibilitatea de a acumula cunostinte noi

Constitue un avantaj:
• Prezentarea unui portofoliu de proiecte web implementate de catre dvs.
• Experienta de lucru FLASH ACTION SCRIPT, tehnici WEB 2.0

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant
• Bonus-uri substantiale in functie de performante
• Abonament telefonic si minute gratuite

Realnet Web Design Agency ai putea crede ca dezvolta si implementeaza proiecte web., insa, de cele mai multe ori, isi propulseaza clientii spre reusita in afacerile online. Realnet nu este o companie mare, ci este mai degraba o echipa; o mana de oameni creativi, visatori si ambitiosi carora le pasa de oameni. Facem totul cu pasiune si suntem de multe ori nerabdatori sa ne atingem obiectivele…doar ca sa o luam din nou de la capat. In cei 8 ani de munca ne-am specializat si perfectionat in: aplicatii e-commerce, aplicatii e-business, dezvoltare site-uri web, programare si implementare solutii intranet, logo & print design.