Programator Web

Realnet

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea proiectelor web in concordanta cu specificatiile clientilor (din Romania si strainatate);
• Implicare in definirea specificatiilor proiectelor si crearea structurii bazelor de date;
• Investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea de solutii adecvate;
• Respectarea termenelor limita.

CERINTE

• Studii superioare - absolvent al unei facultati cu profil informatic
• Minim 6 luni de experienta pe un post asemanator
• Experienta in dezvoltarea aplicatiilor web-based (corporate websites, magazine virtuale, cataloage online, aplicatii cu baze de date etc.)
• Experienta si rapiditate in lucrul cu baze de date -MySQL
• Cunostinte solide de PHP, HTML, CSS
• Limba engleza, nivel mediu-avansat
• Abilitati de comunicare, atitudine proactiva, gandire logica, usurinta si disponibilitatea de a acumula cunostinte noi

Constitue un avantaj:
• Prezentarea unui portofoliu de proiecte web implementate de catre dvs.
• Experienta de lucru cu JAVASCRIPT, FLASH ACTION SCRIPT, tehnici WEB 2.0

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant;
• Bonus-uri substantiale in functie de performante;
• Abonament telefonic si minute gratuite;
• Posibilitati de avansare in cadrul firmei.

DESCRIEREA FIRMEI

Realnet-Web Design Agency
De mai bine de 3 ani de zile Realnet, este una dintre cele mai competitive agentii de webdesign din Timisoara, realizand proiecte de succes pentru companii de renume din toata tara. Indiferent de tipul de serviciu prestat: dezvoltare site-uri web; realizare aplicatii e-commerce, aplicatii e-business; programare si implementare solutii intranet; logo & print design; ne remarcam prin profesionalism si flexibilitate in tratarea nevoilor specifice ale clientilor nostri.
Realnet reprezinta o echipa de specialisti motivati de performanta, inovatie si depasirea propriilor limite. Acum, dorim sa ne marim echipa si cautam o persoana dinamica, proactiva, cu simtul umorului, care da dovada de o gandire pozitiva. Daca sunteti o astfel de persoana, va rugam trimiteti CV-ul dvs. Doar persoanele selectate vor fi chemate la un interviu de angajare.