Programator PHP & MySQL

SC Webstage SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- implementeaza, dezvolta si administreaza aplicatiile web ale companiei si clientilor companiei
- implementarea si dezvoltarea de site-uri web, magazine online
- mentenanta si imbunatatirea proiectelor finalizate

CERINTE

- cunostinte in programarea PHP
- cunostinte in proiectarea si gestiunea bazelor de date MySQL
- cunostinte html
- cunostinte in stilizarea paginilor web folosind CSS;
- cunostinte javascript (AJAX, jquery);
- cunostinte medii de grafica, Photoshop
- seriozitate in respectarea termenelor stabilite

Reprezinta avantaj :
- lucrul cu baze de date Oracle
- experienta in administrarea platformelor CMS (Joomla, Wordpress, Magento, Open Cart)
- experienta in implementarea solutiilor de plata online
- portofoliu de lucrari (mentionati in cv, aplicare, sau e-mail)

SC WEBSTAGE SRL este o societate romana care ofera servicii de webdesign si programare web pentru clienti importanti din Timisoara si alte orase din Romania.