Programator PHP/MySQL

Webness

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) este :

- team player
- simtul umorului “constituie un avantaj”
- atent la detalii (chiar si la detaliile detaliilor)
- capacitatea si ambitia de a invata lucruri noi si de a se perfectiona este importanta (nu numai pentru noi :-)

ATENTIE: Umorul si relaxarea din colectivul nostru (si din acest anunt) nu exclud pretentiile noastre de disciplina, seriozitate, punctualitate, caracter integru si mai ales profesionalism.

Daca pentru tine seriozitatea, punctualitatea, respectarea angajamentelor si profesionalismul sunt norme obligatorii in relatia cu colegii, te asteptam sa ne cunoastem la o cafea.

Cautam (si speram sa si gasim) programatori web.

La cerinte obligatorii avem:
- URL rewrite
- Securizarea si procesarea formularelor
- Manipularea sesiunilor
- Cunostinte temeinice in manipularea datelor de tip STRING si ARRAY
- Procesarea imaginilor prin intermediul functiilor GD
- Cunostinte de HTML si xHTML
- Cunostinte de securizare si optimizare in lucrul cu baze de date MySQL

La optionale avem:
- Clima
- ABS
Pardon, rectificam:
- Programare OOP
- Cunostinte de CSS, JAVASCRIPT si manipulare DOM
- Experienta in lucrul cu diverse CMS-uri

BENEFICII OFERITE

Putem oferi:
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Posbilitati reale de crestere si promovare
- Proiecte provocatoare, uneori inedite, in timp vom ajunge in etalonul superior international, e o promisiune
- Aprecierea si remuneratia corecta a muncii bine facute
- Dedicatia se rasplateste (nu numai cu laude).
- Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala
- Ore de sport oferite de firma

Webness este o agentie de Internet Marketing specializata in tehnici inovative si eficiente de promovare pe Internet. Succesul proiectelor dezvoltate de noi se datoreaza viziunii creative din spatele fiecarui membru al echipei.

Serviciile noastre se adreseaza companiilor care inteleg ca promovarea pe toate canalele media, si in special pe canalul cel mai populat in momentul de fata, internetul, este solutia viabila pentru o dezvoltare economica eficienta.

Scopul nostru principal este „sa aducem profitul in internet” prin campanii de Internet Marketing bine concepute si implementate. Conform studiilor realizate recent, internetul are potential de vanzare mai mare decat orice alt canal de comunicare disponibil in acest moment.

Avantajele pe care le aduce o campanie de marketing online unei companii sunt nepretuite, si vor fi cu atat mai importante in viitor cu cat internetul va juca un rol din ce in ce mai insemnat in existenta noastra cotidiana.

Webness a inteles acest lucru si s-a orientat catre acoperirea tuturor nevoilor de publicitate ale companiilor care activeaza in mediul modern de afaceri de azi.