Programator Java

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei

Companie multinationala cu patronat german ce ofera solutii software si programe speciale pentru rafturi automatizate (la nivel macro). Compania ofera sisteme inovative, componente specifice şi sisteme complete pentru depozite in funcţie de nevoile clienţilor.

Descriere:

Dezvoltă şi testează produse software conform sarcinilor şi a standardului intern de dezvoltare
Întocmeşte specificaţii legate de proiectul în lucru, la cererea Managerului de proiect informatic;
Întocmeşte documentaţii specifice modulelor software dezvoltate pentru a detalia modalitatea de implementare şi funcţionare a modulelor software dezvoltate;
Pune în funcţiune proiectele dezvoltate

CERINTE

Cerinte:
studii superioare tehnice;
cunostinte de Java, Eclipse la nivel avansat;
experienta cu servere de baze de date;
constituie avantaj cunoasterea: Microsoft Office package, CVS, VSS, Team Object Manager, Visio 2000, TOAD, Oracle, PLSQL, PLSQL Developer;
cursuri sau certificari in domeniul IT constituie un avantaj;
cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
dornic de a invata si de a se dezvolta.
disponibilitate pentru deplasari in strainatate

BENEFICII OFERITE

Oferta:

pachet salarial atractiv;
oportunitati de dezvoltare a carierei;
lucrul intr-o echipa tanara, dinamica si profesionista.

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.

A. Saguna, nr 3, bl U5, cam 6

Tel: +40356 458 588
E-mail: office@hr-step-up.ro