PHP Developer

X3.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre X3:
Suntem una din companiile cu "traditie" in domeniu, in Timisoara inca din 2001. In ultimii peste 10 ani, am avut sansa sa lucram pe proiecte mici si mari, pentru piete internationale dar si pentru clienti din Romania, adunand pe parcurs numeroase premii internationale. O selectie din portofoliul nostru poate fi vazuta pe http://www.behance.net/wearex3.

In prezent suntem 17 persoane, cu specializari foarte diferite: designeri grafici, designeri multimedia, designeri UI, developeri PHP, developeri Flash si developeri frontend.

CERINTE

• Cunostinte solide de PHP
• Cunostinte de OOP si experienta de lucru cu un framework PHP constituie un avantaj
• Cunostinte solide de MySQL
• Cunostinte de optimizare si experienta pe proiecte cu seturi de date mari constituie un avantaj
• Cunostinte de JavaScript, jQuery
• Reprezinta un avantaj cunostinte de HTML5, CSS3
• Experienta in lucru cu proiecte medii si mari

Pentru orice alte intrebari sau nelamuriri, ne poti contacta pe: hello@wearex3.com sau la telefon 0729 154 969. reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

• Poti lucra in cel mai funky si original birou din Timisoara: http://designist.ro/2012/02/24/in-mansarda-creativilor-de-la-x3-designul-spune-povesti/
• Un mediu de lucru placut si antrenant.
• Provocari noi si constante.
• Salariu competitiv, in functie de nivelul de pregatire.

X3 (www.wearex3.com) este un studio de creatie, infiintat in anul 2001 la Timisoara. Printre serviciile oferite de X3 se numara: branding, design pentru print, creatie publicitara si, in principal, design interactiv. Portofoliul X3 include peste 500 de proiecte realizate pentru clienti internationali si peste 150 de proiecte pentru clienti romani. Printre cele mai importante premii internationale castigate de X3 se numara Rebrand 100 Awards, Eulda, LogoLounge, Design&Design si FWA.