NPI Planner

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Comunica si lucreaza intern - cu departamentele Inginerie, Financiar si Customer Logistics si extern- cu furnizorii, pentru a crea cea mai buna strategie de supply si productie in vederea atingerii timpilor pentru lansarea noilor produse;
Asigura planificarea si vizibilitatea datelor in sistem pentru produsele noi, inainte de lansarea productiei in serie;
Analizeaza si sesizeaza catre Project Management diferentele de pret de la cotatie la productie in serie;
Stabileste actiunile necesare in vederea respectarii termenelor de livrare, in corelare cu seful departamentului logistic;
Asigura si coordoneaza desfasurarea activitatilor de transport pentru materia prima aferenta stadiului de productie premergator productiei in serie;
Intocmeste situatii si rapoarte referitoare la performanta companiei in raport cu clientii;
Performanta de livrare/ rata de incidente logistice;
Analiza costurilor exceptionale;
Asigura buna functionare a sistemului de comunicare electronic (EDI) cu clientii;
Intretine datele in sistemul SAP (parametrii sistem, monitorul de mesaje, comenzile de la client, conditii comerciale, formulare, preturi de achizitie, etc);
Coordoneaza activitatea de transport precum si relatia cu partenerii de transport; In functie de necesitati, ajuta la realizarea de activitati in cadrul departamentului logistica.

CERINTE

Studii superioare, preferabil tehnice;
Experienta relevanta in domeniu, project management, planificarea productiei sau order management;
Vorbitor de limbi straine: engleza si franceza/ sau germana;
Bune cunostinte operare sistem SAP, module MM si SD;
Abilitatea de a coordona mai multe activitati deodata ducand la buna finalizare actiunile;
Calitati de comunicare eficienta, spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonusuri lunare si anuale
Tichete de masa
Transport asigurat
Servicii medicale

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).