Manager vanzari pentru piata externa

CASA RUSU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-activeaza in departamentul comercial la divizia vanzari pe piata externa, ca reprezentant de vanzari pentru partenerii si clientii companiei din afara Romania;
-participa la toate targurile internationale la care compania este prezenta sau la care compania doreste sa fie reprezentata;
-cauta si contacteaza noi potentiali parteneri si/sau clienti de pe piata externa si creeaza noi contacte;
-initiaza, dezvolta, intretine si urmareste indeaproape relatiile cu partenerii si clientii activi si potentiali ai companiei de pe piata externa;
-sustine si reprezinta interesele companiei in relatia cu clientii si partenerii externi;
-organizeaza si coordoneaza departamentul de vanzari externe;
-intocmeste rapoarte de activitate conforme expectantelor companiei.

CERINTE

Candidatul ideal:
-studii superioare absolvite;
-experienta de min. 2 ani in domeniul vanzarilor B2B si in domeniul negocierii de contracte;
-constituie avantaj experienta in negocieri cu parteneri externi;
-capacitate de exprimare fluenta in limba engleza si optional germana;
-bune cunostinte de operare PC;
- abilitati de organizare si coordonare;
-disponibilitate la program prelungit si la deplasari in afara Romaniei pe perioade de ¾ dintr-o luna;
-persoana cu initiativa, dinamica, avand o structura personala echilibrata si excelente abilitati de comunicare si relationare;
-permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
-oportunitate de angajare intr-o companie stabila;
-pachet salarial raportat la performanta.

Societate infiintata in 1994 avand ca obiect de activitate productia de mobilier din PAL melaminat de serie mare, in prezent avand peste 250 de angajati, RUS SAVITAR este ca marime al doilea producator de mobilier de pal din Romania. Unitatea de productie a fabricii RUS SAVITAR este dotata cu cea mai moderna linie tehnologica din sud-estul Europei, cu o capacitate totala de productie de 18000 de garnituri de mobilier pe luna, activitatea de productie desfasurandu-se pe o suprafata de 100000 mp, unitatea de productie aflandu-se in localitatea Dudestii Noi, la 15 km de Timisoara.

CASA RUSU reprezinta divizia de retail a companiei RUS SAVITAR, avand magazine deschise in Arad, Bistrita, Brasov, Bucuresti, Cluj Napoca, Deva, Pitesti, Ramnicu Valcea, Sibiu, Slatina, Suceava, Targu Jiu, Timisoara.

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru: www.mobilacasarusu.ro