Manager Proiect Patiserie - Timisoara

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNEA POSTULUI:
crearea si dezvoltarea unui raion de patiserie in cadrul magazinelor din reteaua PROFI.

PRINCIPALELE ATRIBUTII:
- face analize cu privire la situatia actuala a raioaneler de patiserie din magazinele PROFI:
- face propuneri cu privire la: sortimentatie / mod de expunere si cantitati ce trebuie expuse / preturile de vanzare ce trebuie practicate / pozitionarea raionului / modul de promovare a produselor / modul de abordare a clientilor
- culege date cu privire la produsele similare ce exista pe piata: tipuri, producatori, preturi
- identifica potentialii furnizori
- analizeaza sortimentatia si propune modificari ale acesteia
- stabileste modul de coacere / preparare a produselor
- stabileste procedurile de lucru, face o planificare a muncii pe intervalele orare
- instruieste si supervizeaza personalul ce lucreaza la acest raion
- verifica modul în care sunt respectate procedurile de lucru
- face estimari cu privire la potentialul de vanzari al raionului de patiserie

CERINTE

- minimum 2 ani experienta in domeniul vanzarii de produse de patiserie sau panificatie
- foarte buna cunoastere a pietei: produse, preturi, furnizori, clienti
- cunostinte despre prepararea produselor de patiserie
- cunostinte de merchandising
- abilitati de negociere
- orientare catre client
- spirit comercial
- capacitate de a lua decizii
- disponibilitatea pentru deplasari prin tara
- cunostinte de Excel, Word, internet

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- mediu de lucru dinamic
- sansa unei cariere intr-o companie multinationala
- prime in functie de rezultate

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD SRL este o companie multinationala ce detine o retea de magazine alimentare de tip discount.