Manager Logistică - vorbitor maghiara

SC DTN-RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam o persoana ambitioasa pentru postul de Manager Logistică.

Responsabilitati:
- Participa la realizarea receptionarii marfurilor si inregistrarii documentelor primare de contabilitate si asigura verificarea acestora;
- Asigura organizarea rationala a gestionarii produselor in depozit;
- Deserveste clientii pe baza documentelor intocmite de colegii de la vanzari: comenzi de vanzare, avize de insotire sau facturi;
- Participa la inventarul anual al produselor;
- Intocmeste necesarul produselor de comandat de la furnizori si transmite comenzile de aprovizionare;
- Transmite documentele specifice atât în interiorul firmei cât şi în exteriorul acesteia;
- Intocmeste rapoartele specifice catre managementul companiei.

CERINTE

- Persoana ambitioasa si atenta la detalii;
- Experienta pe postul de logistician sau de gestionar reprezinta un avantaj;
- Studii superioare efectuate in domeniul economic și/sau tehnic;
- Bune abilitati de comunicare;
- Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat (criteriu eliminatoriu); engleza constituie un avantaj. Comunicarea cu furnizorii din afara tarii se face in limbile maghiara si engleza;
- Seriozitate, spirit de echipa, comunicativitate, flexibilitate;
- Abilitatea de a lucra sub presiune si respectarea termenelor.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, care se discuta la interviu;
- Bonuri de masa;
- Telefon și calculator de serviciu;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti, tanara si dinamica.

Compania DTN-RO SRL este specializata in comercializarea aparatelor de aer conditionat, a compresoarelor si a diferitelor agregate frigorifice, fiind importatoare directa a celor mai cunoscute brand-uri din domeniu. Pentru mai multe detalii despre companie si produsele comercializate de noi, puteti accesa: www.dtngroup.ro .