MAISTRU TESATOR

Pasmatex

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Raspunde de intretinerea intregului parc de masini din sectiile de preparatie tesatorie.
-participa la executarea unor lucrari de complexitate ridicata la masini si utilaje
-contribuie la intocmirea graficelor de reparatii planificate etc.

CERINTE

-scoala de maistri in domeniul industriei textile(tesatorie)
-cazier fara inscrisuri
-experienta in domeniu constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

salarizare atractiva
tichete de masa
madiu de lucru placut

SC PASMATEX SA Timisoara este o firma de traditie din sectorul pasmanterie-tesaturi inguste, cu capital privat 100% romanesc.
Firma produce: panglici, benzi, elastice tesute si tricotate, articole imprimate, chingi elastice si rigide, etichete tesute si imprimate, benzi perdele, scai si astrahan.
PASMATEX are dotarea tehnica necesara pentru un proces tehnologic complet (urzit, canetat, tesatorie, vopsitorie, confectii, finisaj mecanic, ambalat) si utilizeaza ca materii prime si materiale fire din poliamida, poliester, bumbac si tip bumbac, polipropilena, vascoza, cauciuc natural, elastomeri, coloranti si auxiliari chimici textili.
Acest lucru permite realizarea de articole cu finisaje superioare (vopsire, albire, apretare, ignifugare, peliculizare) care sa satisfaca cerintele tot mai mari ale clientilor.