Key Account Manager - HoReCa

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza obiectivele de vanzari pe zona alocata;
• Realizeaza planul de vanzari stabilit trimestrial si annual;
• Răspunde de realizarea planului de vânzări în zona acoperită;
• Prezinta si promoveaza direct produsele/serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii existenti si cei potentiali;
• Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea lor;
• Intocmeste si transmite periodic diverse raportări;
• Propune planuri de acţiune în vederea creşterii vânzărilor şi a obţinerii de profit în zonă;
• Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor/serviciilor in zona in care actioneaza;
• Urmareste incasarea comenzilor/contractelor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi.

CERINTE

• Experienta in vanzari, preferabil B2B, minim 3 ani;
• Abilitati de comunicare si negocire;
• Rezistenta la efort si stress;
• Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
• Studii superioare, economic sau ethnic;
• Limba engleza - nivel mediu;
• Permis de conducere categoria B;
• Cunostinte de operare PC;
• Domiciuliul stabil in Timisoara sau Arad.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa, tichete cadou etc.

Comert cu echipamente profesionale pentru segmentul HoReCa si segmentul de frig comercial