Junior Accountant & Assistant Manager

DAI-TECH S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabilește tratamentul contabil pentru produsele/activitatea proprie a companiei pe baza procedurilor interne de lucru potrivit reglementărilor contabile aplicabile.

Organizarea activității contabile și fiscale a companiei;
Păstrarea relațiilor cu anumiți terți: societățile de expertiză contabilă, bănci, beneficiari, furnizori, etc.;
Asigură evidența contabilă a facturilor primite de la furnizori și clienți;
Asigură întocmirea corectă a documentelor justificative privind operaţiunile contabile;
Asigură întocmirea corectă și cu respectarea termenelor de raportare legală a declarațiilor specifice, lunare, trimestriale și anuale;
Întocmirea declarațiilor de impozite și taxe (declarații TVA, impozit pe profit, taxe locale, etc.);
Îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor;
Întocmește rapoartele cerute de management, redactează scrisori și documente;
Ține evidența și se preocupă de rezolvarea task-urilor generale de birou;
Ia parte la diverse întâlniri și întocmește minuta întâlnirii;
Se preocupă de aranjementele necesare diverselor delegații.

CERINTE

Studii liceale în domeniul financiar-contabil SAU experiență profesională de minim 2 ani într-o activitate contabilă constituie un avantaj semnificativ;
Cunostinţe de operare calculator: Microsoft Office, în special Microsoft Excel;
Fire veselă, optimistă și ambițioasă;
Capacitate de asimilare de noi cunoștințe;
Abilități de planificare, organizare și eficiență;
Caracter orientat spre rezultat;
Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
CV-ul trebuie însoțit de o poză actuală;

BENEFICII OFERITE

Sistem de salarizare atractiv;
Posibilitate de prime la sfârșit de an în funcție de realizările echipei;
Dezvoltare profesională în cadrul unei echipe tinere;
Condiții de muncă la standarde europene.

DESCRIEREA FIRMEI

www.nJoy.ro

nJoy este un brand românesc deținut de către DAI-TECH SRL și asupra căruia compania a început să își concentreze eforturile începând cu iunie 2010. Compania este formată dintr-un grup de oameni tineri, cu o vârstă medie de 28 de ani, ce au în comun pasiunea pentru tehnologie și dorința de a reuși, de a arăta lumii cine sunt și ce pot realiza împreună. Ei s-au strâns în jurul companiei pentru a realiza lucrurile într-un mod diferit și pentru a aduce un plus de valoare fiecărui produs pe care îl realizează. În acest scurt timp de la lansare au reușit să se impună pe piețele din România, Ungaria, Bulgaria, Serbia, Macedonia și sunt în extindere pe piețele din Ucraina, Bosnia și Herțegovina, Muntenegru, Slovenia, Croația, țintind totodată și o expansiune în America Latină până la finalul acestui an. De la înființare și până în prezent, compania a realizat peste 20 de categorii de produse (începând de la periferice și până la componente hardware), însumând peste 100 de modele și a vândut peste 1 milion de unități.