Inginer Vanzari

CASABLANCA SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizarea obiectivelor individuale cuprinse in sistemul de obiective al firmei.
-Realizarea studiilor de marketing si a previziunilor de vanzari pentru segmentele de clienti sau produsele solicitate de catre Directorul de vanzari.
-Contactarea clientilor si cumparatorilor, telefonic sau prin deplasare la sediul lor.
-Intocmirea ofertelor tehnico-economice conform liniilor directoare ale firmei, a listelor de preturi si prezentarea lor Directorului de departament.
-Intocmirea contractelor de vanzare si prezentarea contractelor conducerii spre avizare.
-Urmarirea derularii contractelor pana la realizarea lor integrala, respectiv pana la achitarea facturilor.
-Participarea la organizarea de actiuni publicitare zonale: simpozioane, seminarii, participari la expozitii etc.
-Raportarea scrisa saptamanala asupra activitatii, in format electronic

CERINTE

-Studii superioare, preferabil chimie, chimie alimentara, chimie industriala,biologie, fizica, agronomie sau o facultate tehnica cu profil mecanic sau electronic.
-Experienta anterioara minim 1 an atat cu aparatura de control de calitate, cat si in vanzarile de echipamente industriale
-Persoana trebuie sa fie comunicativa, agreabila, cu aplomb si sa acorde o importanta deosebita aspectului fizic ingrijit
-Cunostinte temeinice de limba engleza si / sau germana
-Carnet de conducere cat. B
-Cunostinte PC: Windows, pachetul Office

BENEFICII OFERITE

-Mijloace materiale asigurate de firma: autoturism, PC, telefon mobil.
-salariu brut+comision la vanzare.
-scolarizari la furnizori.
-evaluare profesionala cu marire de salariu.

Firma SC CASABLANCA SERVICES SRL Timisoara este o firma acreditata MMSSF (acreditare TM 201/2002) care ofera angajatorilor servicii complete de recrutare si plasare forta de munca in tara si strainatate.
Avem o baza de date solida, permanent actualizata cu CV-urile candidatilor. Dispunem de personal specializat in testarea si evaluarea psihologica a candidatilor.

Firma noastra este permanent la dispozitia dvs cu urmatoarele servicii:
- Recrutare si selectie de personal pentru acoperirea posturilor temporare sau permanente;
- Consultanta in resurse umane;
- Audit de resurse umane;
- Analiza si evaluarea structurii motivationale si a satisfactiei angajatilor;
- Servicii de consultanta in domeniul legislatiei muncii;
- Anchete de opinie;
- Solutii complete de training in domeniul management, marketing, comunicare, vanzari, managementul carierei, cursuri acreditate si recunoscute in 15 tari din Europa (EBC*L V European Business Competence License) in domeniul managementului afacerilor, comunicarii, leadership etc.
Calitatea, experienta si profesionalismul serviciilor pe care le oferim in domeniul resurselor umane ne recomanda.