Inginer Telecomunicatii (ref. DTL-TEL)

DELTATEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare / configurare / integrare echipamente de telecomunicatii;
- activitati "on-call";
- suport tehnic on-line pentru clienti;

CERINTE

- absolvent universitate cu profil tehnic (de preferinta AC, Telecomunicatii);
- cunostinte de GSM/Wimax/WTD - telecomunicatii;
- cunostinte despre routere si protocoale de telecomunicatii - TCP-IP;
- experienta de lucru in domeniul telecomunicatiilor reprezinta un avantaj;
- experienta de lucru in Unix Solaris/ Linux reprezinta un avantaj.
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit.

LIMBI STRAINE :
- engleza, nivel avansat;
- cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.

ALTE CERINTE:
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit;
- permis de conducere (categoria B)

BENEFICII OFERITE

Salariu - potrivit cunostintelor si experientei profesionale;
Training si posibilitati de dezvoltare profesionala;
Alte facilitati (acces programe sportive, bonuri de masa, medic etc.)

DELTATEL este o companie cu un nume nou dar cu traditie in piata telecomunicatiilor din Romania, nascuta in urma unui proiect de outsourcing si cuprinzand o importanta parte a Departamentului de Operatiuni al partenerului sau ALCATEL – LUCENT ROMANIA SA.
Avand peste 500 de angajati, DELTATEL este o companie tanara si dinamica, demonstrand atat in Romania cat si in exterior, competenta si experienta in:
- implementarea retelelor de telecomunicatii;
- oferirea de servicii profesioniste la standarde internationale, pentru retele de telecomunicatii;
- implementarea si operarea proiectelor multi-vendor cu metode standardizate la nivel mondial, adaptate la cerintele clientului.