Inginer/Tehnician - l. maghiara

DTN-RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia solicitarile clientilor de echipamente frigorifice si de aer conditionat;
- Gestioneaza comenzile de produse (verificare de preturi, de stocuri, de termeni de livrare);
- Ofera consiliere tehnica (la sediul firmei, si, cand este cazul, la sediul clientilor);
- Participa la cursurile de instruire puse la dispozitie de catre angajator;
- Planifica specificul instalatiilor comandate de clienti;
- Participa la realizarea receptionarii/expedierii marfurilor alaturi de ceilalti membrii ai echipei, astfel incat sa se asigure standardul promis pentru deservire;
- Participa la inventarul anual al produselor;
- Intocmeste rapoartele specifice catre managementul companiei.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Persoana calificata si/sau cu experiență in domeniul HVAC, al instalațiilor electrice sau a altor tipuri de instalatii pentru constructii;
- Bune abilitati de comunicare si de consiliere a clientilor;
- Seriozitate, spirit de echipa si flexibilitate;
- Abilitatea de a lucra sub presiune si respectarea termenelor;
- Cunoasterea limbilor maghiare si engleze, sau a limbii slovace si engleze constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Contract pe perioada nedeterminata;
- Salariu corespunzator, care se discuta la interviu;
- Formare profesionala, atat in Romania, cat si in strainatate;
- Bonuri de masa;
- Masina de serviciu, telefon si calculator de serviciu;
- O echipa de lucru mica, dar cu experienta si spirit de intrajutorare.

Compania SC DTN-RO SRL are 10 ani de experienta pe piata romaneasca in domeniul comercializarii aparatelor de aer conditionat, al compresoarelor si al diferitelor echipamente frigorifice, fiind parte a DTN Group, cu filiale în Slovacia, Austria, Ungaria și Romania.