Inginer Constructor/Sef Punct Lucru Timisoara

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI CLIENT:
Clientul nostru este o companie germana ce ofera o gama completa de servicii specializate de inginerie pentru constructii civile si industriale.

RESPONSABILITATI:
Construirea filialei din Timisoara si conducerea acesteia
Stabilirea strategiei locale în concordanta cu cea a conducerii companiei germane
Angajarea de personal în România
Mentinerea si intensificarea relatiilor cu clientii existenti
Atragerea de noi clienti pentru piata din România
Conducerea si supervizarea proiectelor de constructii civile si industriale
Intocmirea de rapoarte periodice
Perioada de proba este de 6 luni, din care primele trei luni de activitate se vor desfasura în cadrul companiei germane.

CERINTE

Studii superioare tehnice în domeniul constructiilor.
Cel putin trei ani experinta in unul dintre domeniile: constructii din prefabricate, beton sau metal/otel
Cunostinte solide de limba germana (scris, citit, vorbit)
Engleza constituie un avantaj
Cunostinte PC
Spirit intreprinzator, abilitati de lucru in echipa, capacitati organizatorice si simt ridicat al responsabilitatii

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala, intr-un cadru international.

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: executive search, executive selection si executive interim management.
Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia.
Din toamna anului 2005, Feige Business Advisors este prezenta si in Romania. Echipa noastra are peste trei ani experienta pe piata de recrutare si selectie de personal si se bazeaza pe o buna cunoastere a mediului de afaceri din Romania.

Contact:
Str. Suceava nr.29/A, Ap.2
RO 300391 Timisoara
Romania

Tel./Fax +40 (0)256 / 29 45 28
info@ feige-business.advisors.ro
www.feige-business.advisors.ro