INGINER CONSTRUCTOR - departamentul tehnic

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- întreprinde toate demersurile pentru obtinerea autorizatiei de constructie pentru proiectele (magazinele ce urmeaza a fi construite) din zona alocata
- întocme¿te cereri de oferta pentru achizitia de echipamente, dotari si elemente de mobilier de orice natura ¿i asigura intretinerea si service-ul echipamentelor
- ini¿iaz¿ ¿i mentine legatura cu autoritatile locale si centrale, furnizori de energie si utilitati si alte regii ¿i urm¿re¿te derularea contractelor cu ace¿tia
- ob¿ine ¿i înnoie¿te avizele de functionare de la toate institutiile legale: P.S.I., Mediu, D.S.V., I.S.C., I.S.C.I.R., Registrul Comer¿ului, prim¿rii etc.
- participa, impreuna cu directorul tehnic, la licitatiile pentru alegerea furnizorilor si antreprenorilor
- impreuna cu directorul tehnic stabileste planning-urile pentru fiecare proiect (resurse, activitati, faze ale proiectului, termene, costuri)
- raspunde de monitorizarea tuturor activitatilor derulate in cadrul proiectelor si de respectarea termenelor.
- coordoneaza si urmareste executarea constructiilor, prin vizitarea regulata a santierelor
- ia masuri pentru finalizarea cu succes a proiectelor, in termenele stabilite
- participa la receptia finala a constructiilor
urmareste platile efectuate catre furnizorii cu care colaboreaza
- pregateste necesarul de achizitii (inclusiv echipamente) pentru fiecare proiect si il supune spre aprobare directorului tehnic.
- tine legatura cu arhitectii de pe plan local.

administreaz¿ procesul de investi¿ii pentru construc¿ia de noi magazine - din momentul ob¿inerii autoriza¿iei de construc¿ie ¿i pân¿ la intabularea construc¿iilor - ¿i asigur¿ suportul tehnic pentru buna func¿ionare a magazinelor.

CERINTE

- studii superioare de preferinta in domeniul constructiilor
- experienta in domeniul constructiilor de minimum 3 ani
- foarte bune abilitati de planificare si organizare
- foarte bune abilitati de negociere si comunicare
- persoana orientata spre atingerea obiectivelor
- cunostinte de MS Office, DOCLIB si AUTOCAD
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara
- permis de conducere categoria B
- cunoasterea limbii engleze sau franceze constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte atractiv
- prime corelate cu performan¿ele ob¿inute
- sansa unei cariere intr-o companie multinationala
- mediu de lucru dinamic

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD este o companie multinationala ce detine o retea de 29 de magazine alimentare de tip discount.
Detalii despre companie puteti gasi pe www.profi.ro.