INGINER CALITATE

SC MAHLE COMPONENTE DE MOTOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Extragerea periodica a informatiilor de calitate din sistemele de raportare ale clientului si informarea organizatiei cu privire la acestea;
Verificarea periodica a actualizarii cerintelor specifice de calitate ale clientului si informarea organizatie cu privire la modificarile survenite;
Mentinerea contactului permanent cu clientul prin canalele de comunicare agreate;
Blocarea/ deblocarea livrarilor de produse catre client in momentul cand acestea sunt impactate de probleme de calitate;
Intocmeste raportari cu privire la indicatorii de calitate ai produsului livrat la client;
Coordonarea activitatilor de omologare/ reomologare a produselor in concordanta cu cerintele de client;
Participarea in echipele de lansare a proiectelor noi
Participarea la implementarea si omologare modificarilor de proces si produs, verifica implementarea cerintelor clientului
Coordonarea analizei produselor reclamate si inaintarea catre client a raportului de analiza rezultat;
Evaluarea eficientei masurilor corective si preventive implementate ca urmare a unor incidente de calitate la client;
Pregatirea vizitelor si auditurilor de client in fabrica;
Intocmirea planurilor de actiune generate de vizitele si auditurile clientului, si asigurarea completarii la timp a actiunilor definite.
Efectuarea de vizite atat regulate (planificate de comun acord) cat si neplanificate (la cerere) in locatiile de productie ale clientului.
Contribuie activ la imbunatatirea continua a performantelor fabricii
Efectueaza audituri de proces / produs periodic si identifica neconformitati

CERINTE

Absolvent de studii superioare tehnice

Experienta in asigurarea calitatii / ISO TS 16949 si imbunatatire continua de min. 3 ani

Experienta in industria automotive de min. 3 ani

Cunostinte de citire si interpretare desen tehnic

Folosire pachet programe Ms Office

Utilizare SAP

Lb. Engleza / Germana este un avantaj

Alte abilitati / Cunostinte

analiza neconformitati, 8D, 5 de ce?, diagrama cauza-efect;

Calcul capabilitati proces, SPC

APQP / PPAP

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial si de beneficii atractiv

MAHLE is the leading global manufacturer of components and systems for the internal combustion engine and its peripherals. More than 47.000 employees work on future - oriented solutions.