Grafician DTP

AUROMEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui DTP-ist care sa aiba si abilitati de creatie si grafica publicitara.
Pot aplica la acest post candidati din orice oras al tarii.
Va rugam sa aplicati la acest post doar daca indepliniti urmatoarele conditii:
- sunteti dispusi sa va mutati in Timisoara (nu suntem interesati de colaborari de la distanta, postul fiind unul full-time, la sediul nostru)
- sunteti interesati de o colaborare de lunga durata cu firma noastra
- va puteti prezenta la interviu in Timisoara
- sunteti disponibil pentru angajare in maximum 15 zile
- indepliniti conditiile de mai jos, din campul „cerinte”

CERINTE

Se solicita cunoasterea foarte buna a programelor Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, CorelDraw (nivel mediu), conostinte de prepress, realizare de montaje tipografice, abilitati de creatie, realizare machete grafice, separatii de culori, disponibilitatea la program de lucru prelungit. Constituie un mare avanataj experienta in domeniul tipografic.
Se solicita cunoasterea principiilor de functionare a utilajelor poligrafice.
Cerinte:
- responsabilitate
- spirit creativ
- capacitate de organizare a muncii proprii, de a lucra in conditii de stres, cu respectarea termenelor limita
- abilitati organizatorice
- experienta in domeniul prepress si in colaborarea cu tipografiile constituie un avantaj
- cunoastere reguli, standarde si tipare de design,
experienta in separatia de culoare pentru tipar offset (cunostinte in lucrul cu culori speciale, trapping, overprint etc.)
- capacitate de a lucra la mai multe proiecte simultan
- originalitate, simt estetic
- viteza de lucru
- cunostinte DTP
Pentru ocuparea acestui post va fi nevoie din partea solicitantului de probe de lucru.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv. In functie de rezultate, se acorda bonusuri.
Firma suporta costurile cu chiria ale viitorului angajat.

DESCRIEREA FIRMEI

AuroMedia este o agentie de publicitate full-service.