Gradinita Pygmalion angajeaza educatoare

SC PYGMALION KIDS SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
*Planificarea şi proiectarea activităţilor instructiv-educative;
*Organizarea şi amenajarea mediului educaţional;
*Conducerea procesului didactic;
*Elaborarea si utilizarea instrumentelor de evaluare.

CERINTE

Cerințe educatoare:
*absolventă a Liceului Pedagogic/ Colegiul de Institutori/ Facultătii de Sociologie și Psihologie, secția Științele Educației
*motivație puternică pentru a lucra cu copiii;
*motivație pentru dezvoltare personală și profesională.

Atribuţii şi competenţe:

*abilităţi de comunicare (orală şi scrisă);
*competențe proiective (realizare de planificări, proiecte)
*abilităţi în lucrul cu copiii;
*sociabilitate, empatie;
*corectitudine şi confidenţialitate;
*initiativă și creativitate;
*capacităţi de lucru în echipă.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- oportunitatea de a lucra într-o grădiniță aflată în topul instituțiilor de acest gen din județ și într-un mediu de lucru plăcut;
- posibilitatea de dezvoltare personală și profesională.

Grădinița Pygmalion din Ghiroda a fost înființată în toamna anului 2010, din pasiune pentru copii şi din dorinţa de a-i ajuta să se dezvolte corespunzător. Având o filozofie bine conturată, servicii de calitate și o echipă specializată în domenii precum pedagogie, psihologie, psihoterapie și logopedie și asigurând un climat călduros și securizant, Pygmalion s-a dezvoltat rapid, ajungând de la un număr de 6 copii în 2010, la 75 de copii în prezent.