Gestionar/Responsabil depozit - vorbitor maghiara

DTN GROUP COMMERCE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la realizarea receptionarii si expedierii corecte a marfurilor intr-un depozit de aprox. 290 mp;
- Asigura organizarea rationala a produselor in depozit si invata specificul produselor manipulate;
- Serveste clientii pe baza documentelor intocmite de colegii de la vanzari și contabilitate: oferte acceptate, avize transport sau facturi;
- Verifica si completeaza documentele aferente logisticii de marfuri (etichete, AWBuri etc);
- Participa activ la inventarul periodic si anual;
- Intocmeste necesarul produselor de comandat de la furnizori si transmite comenzile de aprovizionare;
- Transporta ocazional marfurile catre clienti si comunica cu acestia in vederea asigurarii unei bune relatii cu firma;
- Sprijina efortul echipei pe baza competențelor proprii si ale postului.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Persoana proactiva si atenta la detalii;
- Studii medii efectuate in domeniul tehnic sau economic;
- Promptitudine si bune abilitati de comunicare și de calcul;
- Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat; engleza constituie un avantaj;
- Carnet de conducere – categoria B si cunostinte programe Office.
- Cazier curat;
- Seriozitate, spirit de echipa, flexibilitate;
- Abilitatea de a lucra sub presiune si respectarea termenelor.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, care se discuta la interviu;
- Bonuri de masa;
- Telefon și calculator de serviciu;
- Mașină pentru deplasarile în interes de serviciu;
- Scolarizare in tara si in strainatate in limita competentelor;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa stabila de profesionisti.

Compania DTN GROUP COMMERCE comercializeaza pe piata romaneasca echipamente frigorifice si de climatizare, fiind parte a DTN GROUP, cu filiale și în Slovacia si Ungaria. In Romania dorim sa ne extindem echipa cu persoane potrivite pentru gestionarea produselor HVAC aflate in portofoliul nostru.