EXPERT CONTABIL

SC EUROCCOPER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea si introducerea documentelor in sistemul de contabilitate;
Verificarea inregistrarilor contabile conform reglementarilor legale si a procedurilor interne;
Verificarea si contabilizarea facturilor de la furnizori, precum si a tuturor cheltuielilor companiei;
Intocmirea declaratiilor, calculul impozitelor, intocmirea jurnalelor si registrelor;
Intocmirea balantei lunare de verificare;
Lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant inclusiv;
Realizarea inchiderilor contabile lunare;
Efectuarea reconcilierilor cu balanta de verificare;
Intelegerea principiilor fiscale pentru intocmirea jurnalelor de TVA si a decontului;
Reprezentarea companiei la actiunile de control si audit efectuate de inspectorii de specialitate asupra activitatii financiar-contabile;
Mentinerea relatiilor cu autoritatile fiscale;
Intocmirea situatiilor financiare lunare, semestriale si anuale si a diverselor rapoarte;
Efectuarea platilor, transferuri bancare;
Introducerea si prelucrarea datelor in contabilitate de gestiune

CERINTE

Studii superioare in domeniul economic/contabil;
Certificare CECCAR - Expert contabil
Cunostinte contabile – nivel avansat;
Experienta intr-o companie bazata pe transporturi/logistica, import-export;
Experienta in intocmirea de balanta de verificare, bilant, declaratii fiscale, raportari anuale;
Cunostinte MS Office foarte bune;
Cunostinte operare softuri de contabilitate (constituie avantaj - Berg Software Contabilitate);
Capacitate de lucru in echipa;
Capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
Abilităţi de lucru cu termene limită;
Spirit proactiv;
Capacitate de organizare a muncii;
Capacitate de analiza si sinteza, si de prelucrare a informatiilor din sistem;
Simţul responsabilitătii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru placut intr-o companie care este in continua dezvoltare.

SOCIETATE DE TRANSPORT, LOGISTICA, DISTRIBUTIE SI COMISIONARIAT VAMAL