expeditor marfuri

UNIVERSAL SPEDITION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Aduce profit firmei prin procesul de intermediere a organizarii activitatii de transport;

- Cresterea portofoliului de clienti si a numarului de comenzi;

- Pastreaza legatura cu clientii interni si externi , contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii unor relatii comerciale cu acestia;

- Analizeaza solvabilitatea clientilor existenti si potentiali;

- Este raspunzator de indeplinirea cerintelor clientului si a procedurilor interne , asigurand necesarul de transport al clientilor;

- Executarea si urmarirea comenzilor de transport rutier furnizate de clientii firmei sau obtinute din piata pana la incasarea contravalorii acestora;

- Raspunde de buna derulare a relatiilor contractuale si solutionarea problemelor de transport;

- Raspunde de respectarea cerintelor legale privind facturarea;

- Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;

- Raportarea saptamanala a activitatii;

CERINTE

- Postul disponibil se adreseaza doar persoanelor cu experienta de lucru in cadrul unei case de expeditii / firme de transport marfuri;
- Cunostinte limba engleza , scris /vorbit mediu, nivel conversational
- Alta limba straina si studii economice constituie avantaj;
- Cunostiinte solide IT, navigare internet;
- Rezistenta la stres;
- Abilitati de comunicare, negociere si putere de convingere;
- Spirit organizatoric;
- Initiativa si capacitate de rezolvare a problemelor

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de dezvoltare profesionala;
- mediu de lucru international;
- posibilitatea de a creste impreuna cu compania;
- se ofera salariu fix + comision;
- telefon de serviciu