Expeditor mărfuri

SC Paul Trans S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international; Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul agreat; Asigura fluxul informational de la si catre transportatori; Mentine relatia cu clientii; Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa de vanzari pentru realizarea ofertelor; Asigura reducerea costurilor / negocierea cu transportatorii.

CERINTE

Minim un an experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport; Cunoasterea preturilor de transport; Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii; Abilitatea de a lucra cu termene limita; Fire analitica si abilitati de comunicare; Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme; Cunostinte temeinice de limba engleza si germana constituie un avantaj; Abilitati de lucru cu suita MS Office, Internet

BENEFICII OFERITE

Salar fix + comision + bonuri de masă