expeditor international

SC CORLAN TRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

- Foarte buna cunoastere a pietei de transport rutier intern si international constituie un avantaj
- Experienta in domeniul transporturilor rutiere, marketing, vanzari si management constituie un alt avantaj.
- Contacte bune cu operatorii in domeniu
- Limbi straine: engleza (scris, vorbit), orice alta limba constituie un avantaj
- Operare PC, cunoastere mediu Microsoft Office
- Abilitati de analiza si sinteza
- Lucru in echipa, bun negociator, putere de convingere, perseverenta, atitudine proactiva
- Capabil sa rezolve problemele aparute si abil in negociere
- Abilitati de comunicare in relatiile cu clientii
- Cunostinte minime de geografie

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Tranzactarea transporturilor rutiere, in trafic intern si international, plecand de la cererea formulata de client si pana la solutia de transport
- Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie
- Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente
- Utilizarea electronica a burselor de marfa/transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camioanele disponibile in eventualitatea cuplarii lor.
- Raporteaza sefului direct toate problemele intervenite in desfasurarea transportului
- Pastreaza legatura cu transportatorii si clientii
- Prospectarea pietei transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi (servicii) optime
- Dezvolta baza de date de clienti noi si potentiali
- Dezvolta relatii pozitive de natura sa ii asigure cunoasterea necesitatii clientului in vederea promovarii unei solutii optime
- Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei
- Intocmeste rapoarte asupra activitatii
- Raspunde de elaborarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
- salariu fix;
- comision din tranzactii;
- bonusuri suplimentare in functie de performante;
- telefon de serviciu,si alte avantaje care se stabilesc in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Transport marfa Romania - Germania