Evaluator Garantii - Timis

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Efectueaza evaluarea bunurilor mobile si imobile propuse a fi luate in garantie, potrivit normelor bancii
· Formuleaza opinii referitoare la garantia propusa pentru o aplicatie de credit
· Recomanda Comitetului de Credit pachetele optime de garantii tipice pentru o anumita industrie
· Mentine legatura cu expertii externi si mentioneaza in scris o parere referitoare la o astfel de evaluare
· Monitorizeaza si formuleaza opinii ca parte a procesului de revizuire a creditului.

CERINTE

· Studii superioare, de preferinta tehnice sau economice
· Atestat ANEVAR
· Minim 3 ani de experienta profesionala in domeniul tehnic si de evaluare a mijloacelor fixe
· Preferabil 1 an de experienta in domeniul bancar
· Cunostinte generale din domeniul juridic legate de activitatea de evaluare
· Cunostinte bune de operare PC
· Orientare catre client
· Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza.
Pachet consistent de beneficii.
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.