Electronist IT (Tehnician service)

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Preluarea, testarea si rezolvarea problemelor aparute la produse, depanare produse in garantie si post garantie
• asamblare si dezasamblare laptopuri, calculatoare si alte echipamente IT
• instalare soft, recuperari de date si orice alte servicii software
• testare sisteme si lipit etichete cu configuratii
• diagnosticarea, repararea (LA NIVEL DE COMPONENTA ELECTRONICA) si testarea notebookurilor
• testatarea/verificarea tehnica finala a succesului interventiilor tehnice realizate
• propune lunar solutii pentru imbunatatirea sistemului de garantii

CERINTE

- experienta dovedita in domeniul electronicii:
• experienta in efectuarea de service pentru placi de baza si UPS (tehnician electronica sau inginer electronist/automatist)
• cunostinte de depanare tehnica electronica si estetica a echipamentelor IT (LCD, placi de baza , UPS, imprimante)
• cunostinte avansate de diagnosticare a tehnicii de calcul
- persoana rabdatoare, ordonata, cu gandire logica
- indemanare tehnica, precizie si atentie in lucru, profesionalism, responsabilitate
- constituie avantaj experienta in utilizarea programului Borg

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- oportunitati de promovare si dezvoltare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti

VA RUGAM SA APLICATI CU CV ACTUALIZAT SI DETALIAT

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor.

Postul descris anterior este disponibil la unul dintre clientii companiei noastre