Coordonator transport

CLARISMART CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru companie de transport din Timisoara, o persoana pentru postul de Agent coordonator transport.

Responsabilitati
- Negocierea si achizitia contractelor de transport intern si international de marfuri pentru masinile aflate in portofoliul companiei, in conditiile financiare trasate si stabilite in politicile comerciale
- Calcul km si tarif pentru fiecare transport in parte
- Calcul metraje si tonaj marfuri transportate
- Coordonarea masinilor catre incarcare si descarcare, precum si stabilirea celor mai eficiente rute de transport
- Coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluarii marfurilor pana in momentul descarcarii si solutionarea tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii unui contract de transport
- Monitorizare soferI si stabilire timpi de condus
- Mentinerea relatiei contractuale cu clientii aflati in portofoliu, pana la momentul incasarii obligatiilor financiare privind transporturile effectuate
- Calcul km parcusi de soferi , verificarea foilor de parcurs pentru a fi intocmite corect
- Calcul consum foi de parcurs,
- Intocmiorea pontajului zilnic la soferi

CERINTE

Cerinte
- Studii medii sau superioare
- Experienta minim 2 ani in domeniu
- Cunostinte operare PC, Office, navigare internet
- Abilitati native de vanzare si negociere
- Cunostinte privind geografia Romaniei si a Europei
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Beneficii

- Salariu fix, atractiv
- Tichete de masa
- Telefon de serviciu
- Prime de Sarbatori
- Prime de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal