electrician

Camera de Comert, Industrie si Agricultura Timisoara

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. monitorizeaza intreaga instalatie de energie electrica din Centrul Regional de Afaceri si sediul central al CCIAT;
2. asigură efectuarea reparaţiilor de intretinere (tablou general de distributie, alte tablouri de distributie, instalatii electrice interioare si de iluminat exterior) la instalatiile electrice din Centrul Regional de Afaceri şi sediul central al CCIAT;
3. realizeaza optimizarea consumurilor de energie electrica atat pe timp de zi, cat si pe timp de noapte la Centrul Regional de Afaceri si sediul central al CCIA TIMISOARA
4. este direct responsabil de toate problemele care apar pe linie electrica (caderi succesive de energie in timpul unei actiuni, defectiuni la echipamente aparute in urma caderilor succesive de tensiune si care apar din sistemul electric al CCIAT), fiind responsabil de rezolvarea acestor probleme in maxim 15 minute de la aparitie
5. urmareste consumul zilnic de electricitate si gaze prin citirea zilnica a contoarelor;
6. asigura verificarea si incadrarea in limitele admise a tuturor consumatorilor permanenti si ocazionali (ex. firme expozante)
7. realizeaza reteaua de alimentare cu energie electica a expozitiilor sau a altor evenimente din Centrul Regional de Afaceri sau sediul central al CCIAT, in functie de planul de amenajare si de indicatiile Coordonatorului Compartimentului Tehnic-Intretinere
8. printr-o programare eficienta a timpului de lucru, va completa echipa de amenajare/demenajare standuri si la alte activitati decat cele strict legate de instalatia electrica, deservire ore de expozitie, in momentele cu volum ridicat de munca, sau alte activitati;
9. tine evidenta materialelor electrice consumabile si solicita necesarul lipsa pe partea electrica;

CERINTE

autorizat pentru lucrul cu medie tensiune, detinator al autorizatiei ANRE, detinator de autorizare 3B, experienta in specialitate de minim 3 ani, disponibilitate la program prelungit, minim studii medii, carnet de conducere ctg.B., cunostinte minime de lacatuserie, disponibilitate la efort fizic prelungit

Concursul va avea loc în data de 11.06.2010 ora 10,00, la sediul CRAFT al CCIAT, Bd. Eroilor de la Tisa Nr.22. Dosarele de candidatura se vor preda în data de 8.06. 2010, cel tarziu ora 15.30 la sediul central al CCIAT din Pta Victoriei Nr.3.
Componenţa dosarului de candidatură va fi afişata pe site/ul C.C.I.A.T și la sediile CCIAT.

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro
Informaţii suplimentare legate de post se pot obtine la telefon 0374160840, iar informatii legate de dosarul de candidatura se pot obtine la telefon 0374160922.