Economist contabilitate de gestiune

SC SCHMIDT PROTEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Receptia materiilor prime si a materialelor, evidenta stocurilor pe: furnizori, categorii, tipuri de produse, cantitate;
¿ Actualizarea bazei de date in concordanta cu specificatiile vamale pentru operatiuni in regim lohn;
¿ Eliberarea materiilor prime si a materialelor departamentului de productie in functie de planul de productie cerut;
¿ Inchiderea zilnica a balantei de materii prime;
¿ Evidenta stocului de produse finite bazat pe rapoartele zilnice de productie.
¿ Intocmirea formalitatilor vamale pentru import
¿ Monitorizarea stocurilor de materii prime, materiale in conformitate cu conditiile impuse de legislatia vamala privind contractele lohn.

CERINTE

¿ Studii superioare de specialitate;
¿ Bune cunostinte operare PC;
¿ Experienta 2 ani in contabilitatea de gestiune si evidenta stocurilor.
¿ Experienta in domeniul operatiunilor vamale

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Growing up investment in PVC and textile mats factory.