economist

P.L. RESOURCES DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

intocmirea si introducerea datelor contabile primare in sistemul de operare
intocmirea facturilor ,avizelor catre clienti
intocmirea documentelor necesare operatiunilor bancare
participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar
elaborarea corecta si la timp a documentelor financiar-contabile din aria de competenta
intocmirea documentelor necesare angajarii personalului
intocmirea pontajelor lunare
intocmirea comenzii tichetelor de masa
mentinerea relatiei cu clientii
realizarea rapoartelor solicitate de catre manager
preluarea apelurilor telefonice
deservirea protocolului

CERINTE

experienta minim 2 ani pe o pozitie similara
cunostinte avansate de limba engleza (scris,citit,vorbit)
cunostinte avansate de limba germana(scris,citit,vorbit)
studii superioare economice
cunostinte excelente de operare PC
cunostinte de legislatie in domeniu
excelente abilitati de comunicare
capacitati de analiza a datelor
atentie distributiva
persoana dinamica,proactiva,flexibila,organizata,focusata pe rezultate,extroverta

BENEFICII OFERITE

pachet salarial (salriu fix,tichete de masa,bonus in functie de performante)
dezvoltare personala intr-o echipa de profesionisti

firma de consultanta in domeniul resurse umane si asistenta in recrutare