Economist

SC RANDLER GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta contabil¿ a societ¿tilor cu care firma noastr¿ are contracte de consultant¿;
- Inregistrare în contabilitate a tuturor operatiilor legate de activitatea firmei;
- Intocmire balanta, bilant, deconturi TVA si impozit pe profit, declaratii pentru administratia financiar¿;
- Intocmire de situatii referitoare la veniturile si cheltuielile firmei;
- Preg¿tirea raport¿rilor lunare în conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei;
- Supervizarea tuturor tranzactiilor contabile în concordant¿ cu regulile locale si cerintele grupului;
- Stabilirea unor proceduri eficiente si controlul înregistr¿rilor contabile;
- Asumarea responsabilit¿tilor privind problemele legate de taxe, contabilitate si raport¿ri;
- Coordonarea pl¿tilor, încas¿rilor cât si a inventarului;
- Managementul contabil cât si controlul procesului bugetar în vederea controlului si reducerii de costuri,etc.;
- Coordonarea emiterii declaratiilor de TVA, impozit pe profit etc.;
- Preg¿teste raport¿rile lunare în conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei;
- Se implic¿ direct în proiecte de consultant¿ fiscal¿ pentru clientii societ¿tii.

CERINTE

- Absolvent studii superioare de profil;
- Experient¿ relevant¿ pe o pozitie similar¿ minim 3 ani;
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie;
- Experient¿ relevant¿ în aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante;
- Cunoasterea standardelor internationale;
- Capacitatea de a elabora analize si planuri de business;
- Gândire analitic¿ si capacitate de sintez¿, atentie la detalii;
- Orientare c¿tre rezultate si respectarea termenelor;
- Excelente abilit¿ti de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezent¿ri;
- Capabil s¿ organizeze si s¿ planifice activit¿tile într-o maniera profesional¿;
- Cunostinte de limba englez¿ sau/si germana la un nivel avansat;
- Cunostinte avansate operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix în functie de aptitudini;
- Bonuri de masa;
- Oportunitatea de a lucra într-o echipa de profesionisti.

DESCRIEREA FIRMEI

INPORT SI DISTRIBUTIE A PRODUSELOR ALIMENTARE