Economist

INCO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea relatiei intre clienti si furnizorul principal al softului financiar-contabil vandut de firma;
- asistenta tehnica telefonica si la sediul clientilor;
- evidenta contabilitate primara, de gestiune si financiara: facturare, incasari, plati, evidenta stocuri si intocmire documente comerciale precum note de intrare in receptie, bonuri consum, avize de expeditie a marfii;
- tine evidenta si intocmeste acte legate de personal;
- calcul salarii;
- tine evidenta incasarilor si platilor conform registrului de casa in lei;
- participa la inventarierea elementelor din domeniu pentru consemnarea existentei faptice a tuturor activitatilor care fac obiectul evidentei contabile;
- arhiveaza si pastreaza documente financiar-contabile;
- intocmeste si transmite situatiile financiare periodice catre expertul contabil al firmei.

CERINTE

- cunostinte contabilitate primara si de gestiune;
- absolvent studii superioare economice;
- abilitati de organizare si planificare;
- seriozitate si implicare;
- cunostinte in MS Office;
- cunoasterea programului Ciel constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- telefon de serviciu.

distribuire soft financiar-contabil, consultanta in tehnologia informatiei