Director la Secretariatul Tehnic Permanent al Pactului Regional Regiunea Vest (STP).

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste planul de dezvoltare organizational al STP si raspunde de indeplinirea acestuia;
Coordoneaza activitatile desfasurate in cadrul STP;
Intocmeste rapoarte de activitate si alte rapoarte sau materiale de informare;
Gestioneaza resursele STP ( echipamente,mobilier);
Promoveaza,organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza activitati, evenimente si actiuni de informare;
Acorda consultant si informatii membrilor Pactului;
Participa la elaborarea si implementarea cererilor de finantare impreuna cu echipa pe care o coordoneaza
Concepe si realizeaza materiale promotionale, impreuna cu colectivul STP.

CERINTE

Conditii obligatorii de participare la concurs: studii superioare, experienta in management de proiect si management institutional, abilitati de comunicare, cunoasterea problematicii europene in special in aspectele ce privesc fondurile europene, cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, cunostinte de utilizare a calculatorului.
Concursul va avea loc în data de 24.07.2008, ora 10,00, la sediul central al CCIAT, P/ta Victoriei Nr.3.. Dosarele de candidatura se vor preda cel târziu în data de 18.07. 2008, orele 12.00 la sediul central al CCIAT din Pta Victoriei Nr.3.
Tematica,bibliografia de concurs precum ¿i componen¿a dosarului de candidatur¿ va fi afi¿ata pe site/ul C.C.I.A.T. începând cu data de 09.07.2008 (www.cciat.ro-cariera). Informa¿ii suplimentare legate de post la telefon 0256-493386, 490766, Direc¿ia Programe ¿i Finan¿¿ri Externe.
Recomandam accesarea site-ului CCIAT dar si a emailului personal al candidatului, pentru informatii suplimentare inclusiv pentru componenta dosarului de candidatura.

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro