DIRECTOR ECONOMIC - Timisoara

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propune bugetul anual (cheltuieli, venituri, investitii) si planul de dezvoltare pe termen scurt si mediu
Coordoneaza integrarea diverselor planuri ¿n cadrul unui proiect/buget.
Analizeaza indicatorii de afaceri si ¿si exprima punctul de vedere ¿n legatura cu acestia
Asigura disponibilitatile necesare si mentinerea ¿n permanenta a capacitatii de plata a societatii
Asigura plata la termen a sumelor ce sunt obligatia firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti
Asigura relatia cu bancile si alte institutii financiare
Desfasoara activitate de documentare ¿n probleme economico-financiare
Urmareste derularea contractelor speciale
Asigura respectarea regulilor de ¿ntocmire a bilantului contabil, depunerea la termen la organele de drept
Urmareste respectarea legislatiei fiscale
Asigura ¿ntocmirea tuturor raportarilor solicitate de organele administratiei financiare si de control, bancare, statistice
Prezinta Directorului General rapoarte contin¿nd rezultatele financiare ale firmei
Raspunde de calitatea activitatii financiar-contabile a societatii si corectitudinea analizelor economice
Raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma
Urmareste nivelul actual al cheltuielilor, veniturilor si investitiilor si deviatiile fata de buget si target-urile stabilite
Elaboreaza proceduri specifice
Coordoneaza si urmareste activitatea angajatilor din subordine

CERINTE

Studii superioare ¿n domeniul financiar-contabil
Experienta in retail la o companie mare
Experienta manageriala min 2 ani
abilitati de operare PC (Word; Excel ; MS Outlook; Internet Explorer programe de gestiune financiar-contabil)
Cunoastere aprofundata a legislatiei ¿n domeniul financiar-contabil
Abilitati de comunicare, de negociere, capacitatea de conducere si de luare a deciziilor
Capacitate de delegare, de previzionare, de solutionare optima a problemelor
Responsabilitate, intuitie, capacitate de analiza
Experienta in relationarea directa cu beneficiarii

In portofoliul Adevarul Holding se regasesc ziarul Adevarul, Adevarul de Seara – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Pofta buna!,Click! pentru femei, Click! Sanatate, publicatiile culturale Dilema Veche si Dilemateca, Foreign Policy Romania, Forbes Romania si nu in ultimul rand colectiile de carte „100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca“, „Colectia Disney“ si “Colectia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent si pe piata internationala, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik si al saptamanalelor Blik Women si Blik Cooking.

Compania Adevarul Holding considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, recunoastere si promovare.
Adevarul Holding angajeaza pentru sediul din TIMISOARA:
DIRECTOR ECONOMIC