DIRECTOR COMERCIAL

Quanta Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea campaniilor de promovare a produselor firmei
- Intretinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti al companiei
- Negocierea si incheierea contractelor de colaborare atat cu furnizorii cat si cu clientii
- Coordonarea echipei aflata in subordine

CERINTE

- Studii superioare
- Cunostinte tehnice
- Limba engleza - nivel avansat
- Limba italiana/maghiara/sarba nivel mediu
- Permis conducere - categoria B
- Disponibilitate calatorii

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Masina de serviciu
- Mediu de lucru tanar
- Conditii occidentale de lucru

DESCRIEREA FIRMEI

QUANTA:

-Este operativa din 1998
-Detine Certificatul de Calitate ISO 9001:2000 (Vision 2000) in toate birourile din Italia
-Partener al British Institutes, societate culturala pentru difuzarea limbii engleze, primul grup din Italia, activ de 30 de ani, cu mai mult de 200 de sedii distribuite pe tot teritoriul tarii.

QUANTA A:
-lucrat cu circa 5.000 de clienti
-semnat mai mult de 55.000 contracte de munca temporara, pentru un total de circa 17.500.000 ore si de 170.000 state
-plasat permanent circa 15.500 persoane la Firme Clienti;
-efectuat mai mult de 630.000 ore de instruire pentru un total de circa 12.000 persoane; au fost organizate si desfasurate circa 1.700 cursuri.

SERVICIILE GRUPULUI

Furnizare de munca temporara
Furnizarea personalului calificat sub forma de Staff Leasing
Plasare de personal
Formare si Recalificare a Personalului

QUANTA IN ROMANIA
QUANTA RESURSE UMANE, B-dul Unirii nr. 27, bloc 15, sc. 2, ap.32, sector 1, Bucuresti

Sedii secundare/puncte de lucru:
-STRADA LUCIAN BLAGA NR.1 – COD. 30001 – TIMISOARA
-STRADA SEVASTOPOL NR. 2 ETJ. 3, CAM. 306, CALDIREA OLTPROIECT – SLATINA
-BULEVARDUL DECEBAL NR. 107, CAM. 07, FACULTATEA DE AUTOMATICA – CRAIOVA
-BULEVARDUL TUDOR VLADIMIRESCU, NR. 65, ETJ. 2, CAM. 20 – TARGU JIU

Quanta Resurse Umane face parte din Grupul italian Quanta, cu filiale in urmatoarele state: Italia, Elvetia, Polonia, Romania si Statele Unite ale Americii.
Grupul Quanta ofera in toate locatiile in care are sucursale urmatoarele servicii:
- selectie si recrutare de personal
- intermediere a locurilor de munca
- consiliere si studii de piata
- servicii de consultanta fiscala
- payroll
- formare profesionala