DIRECTOR COMERCIAL

ROMBAL-TIM

Job expirat

RESPONSABILITATI

-urmarirea zilnica a activitatii personalului aflat in subordine pentru asigurarea aplicarii corecte a procedurilor de achizitii/aprovizionare si vanzare/livrare
- organizarea departamentului comercial pe criterii de cost efficiency, in vederea optimizarii activitatii de aprovizionare/livrare a marfii
- stabilirea unor relatii bune cu furnizorii pentru rezolvarea in timp si bune conditii a tuturor problemelor ocazonate
- raspunde pentru calitatea negocierii contractelor cu furnizorii/clientii
- monitorizeaza derularea contractelor
- participa la licitatii si la conceperea ofertei tehnico-economice pentru acestea
- asigura strategii pentru cresterea portofoliului de clienti si cucerirea de noi piete
- verifica stadiul incasarilor si facturarii produselor contractate
- monitorizeaza si face demersuri pentru incasarea facturilor in termen

CERINTE

- experienta in domeniu: minim 3 ani
- foarte bune cunostinte de limba engleza
- spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta
- excelente abilitati de utilizare a computerului
- experienta intr-o functie de conducere si coordonare constituie un avantaj
- reale si excelente abilitati de comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial
- masina
- smartphone
- laptop

Rombal-Tim este o societate de top in comertul cu materiale electrice din zona de Vest a tarii. Activeaza in aceasta piata de aproape 15 ani, reusind in aceasta perioada sa realizeze proiecte mari si foarte mari prin intermediul producatorilor consacrati pe care-i reprezinta.