Coordonator Transport Rutier International

Jacobi & Partner Industrieberatung GmbH Filiala Bucuresti SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• sa organizeze intreaga activitate de transport rutier international a filialei,
• sa urmareasca transporturile efectuate si sa se asigure ca s-a respectat termenul agreat
• sa asigure fluxul informational de la si catre carausi
• sa se preocupe de reducerea costurilor / negocierea cu transportatorii
• sa analizeaze preturile si sa coopereaze cu echipa de vanzari pentru realizarea ofertelor

CERINTE

• Studii superioare
• Experienta in coordonarea transporturilor rutiere internationale (in special: transporturi rutiere in regim GRUPAJ)
• Trebuie sa cunoasca foarte bine piata locala(vestul Romaniei) : atat ca si costuri cat si ca si preturi de transport
• Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii
• Fire analitica si abilitati de comunicare
• Initiativa si orientare catre rezolvarea de probleme
• Limba engleza: cel putin nivel mediu
• Abilitati de lucru cu suita MS Office, Internet

Companie germana de consultanta industriala, specializata in consultanta de management si recrutare de personal specializat in toate domeniile de activitate. Oferim servicii de cel mai inalt nivel pentru market-entry, investitii greenfield si start-up pentru companiile interesate de piata din Romania.