CONTABIL

STONE CARVER S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- facturarea produselor vandute;
- inregistrarea cronologica a documentelor primare;
- inregistrarea corecta a tuturor operatiunilor financiar-contabile;
- intocmirea registrului jurnal, inventar si a registrului de evidenta fiscala, si a tuturor registrelor contabile;
- verificarea corectitudinii si legalitatii intocmirii documentelor fiscale cu care lucreaza;
- evidenta salariatilor, concedii, contracte de munca,contracte de prestari servicii, declaratii ITM, etc ';
- realizarea inchiderilor de luna, balante si bilanturi;
- posibilitatea tinerii evidentei fiscale si pentru alte firme - dezvoltarea unui portofoliu de clienti ( optional );
- prezenta la locul de munca sub forma unui program flexibil de patru ore / zi
- supervizarea permanenta a activitatii mai sus mentionate de catre un expert contabil;

CERINTE

- proaspat absolvent sau student masterand studii economice;
- cunostinte teoretice solide in domeniul financiar-contabil;
- experienta in domeniul financia-contabil constituie un mare avantaj;
- limba engleza nivel mediu;
- cunostinte despre legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica;
- corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
- obiectivitate, receptivitate, spirit de echipa;
- cunostinte temeinice de operare MS Excel, Word;

- companie ce activeaza in domeniul comertului online, fashion, articole copii, cu activitati de import intracomunitar si extracomunitar