Consilier Juridic

S.C. SAIFTIM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
a. informeaza asupra modificarilor legislative şi proiectelor de acte normative cu relevanţă pentru activitatea Societăţii;
b. avizeaza juridic documente specifice, redactează documente cu caracter juridic, emite puncte de vedere, redacteaza reglementări interne, propune modificari pentru proiectele de acte normative supuse dezbaterii publice;
c. reprezintă Societatea in limita mandatului acordat prin activităţi specifice constând în: inregistrari Registrul comertului, participare la negocieri, activităţi desfăşurate in legatura cu instanţele de judecată;
d. exercită orice alte atribuţiile prevăzute in Legea nr. 514/2003, privind organizarea şi exercitarea profesiei de consilier juridic.
e. asigură gestiunea lucrărilor Departamentului Juridic prin înregistrare si arhivare conform reglementarilor interne;
f. realizeaza rapoarte conform cerinţelor şi standardelor Societăţii si normelor legale.
g.participa la realizarea de contracte pt firma

CERINTE

Postul se adreseaza in principal unui jurist cu dorinta de a se dezvolta profesional intr-un domeniu nou, care respecta echipa si ofera suport in realizarea sarcinilor acesteia.
Jurist firma de constructii cu experienta in achizitii publice si litigii comerciale.
Minimum 1 an vechime in profesia de consilier juridic.
Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, atat scris cat si conversational.
O foarte buna cunoastere a pachetului Office.
Studiile masterale reprezinta un avantaj.
Candidatii selectionati in urma analizei Cv-urilor, vor fi invitati la testare
si interviu

BENEFICII OFERITE

-negociabil
-bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de constructii