Consilier Juridic

Kyo

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea departamentului juridic al companiei
- Reprezentarea companiei in instanta
- Verificarea legalitatii documentelor companiei
- Formularea de adrese si notificari catre partenerii companiei

CERINTE

- Absolvent al unei institutii de invatamant superior - profil juridic
- Bune cunostinte in domeniul Dreptului Comercial si Civil
- Persoana capabila sa asimileze informatii rapid
- Persoana comunicativa, cu simtul umorului, capabil sa lucreze excelent in echipa
- Loialitate fata de companie
- Disponibilitate la program prelungit

AVANTAJE
- Experienta anterioara in domeniu reprezinta avantaj nefiind obligatorie.
- Cunoasterea procedurilor necontencioase de injonctiune la plata (O.U.G. 119/2007, O.G. 5/2001).
- Cunoasterea procedurilor de insolventa si faliment (L. 85/2006)
- Cunoasterea temeinica a procedurii in litigii comerciale.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare (400 - 500 euro start - up + bonusuri)
- Conditii de munca optime

DESCRIEREA FIRMEI

IT, Development, Sales & Consulting.