Cautam persoane cu calificare de tamplar si necalificat

Trif Daniel Ionel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- masurarea locatiilor in vederea realizarii mobilierului conform proiectelor de executie.
- Debitare circular,pe drept si la unghi.
- Aplicare cant abs cu masina de cant abs.
- Operatiuni de frezare cu freza ober
- Imbinari pe drept si la unghi cu cepi sau lamelo.
- Operatiuni de furniruire manual.
- Operatiuni de imbinare invizibila si slefuire imbinari pe drept si pe curb.
- Operatiuni de prelucrare suprafete: asamblari, slefuire, lipire,etc.
- livrarea si montajul produselor catre clienti;

Responsabilitati:
- Ocupantul postului îsi va aduce contributia la realizarea obiectivelor prin exercitarea sarcinilor, competentelor si responsabilitatilor.
- Comunicare si colaborare in echipa;
- Candidatul va contribui, la randul sau, la mentinerea si dezvoltarea eficientei economice a angajatorului.
- Participa activ si neconditionat la toate activitatile de productie necesare indeplinirii obiectivelor
- Participa activ la gasirea si imbunatatirea solutiilor de productie
- Participa activ la toate actiunile de curatenie, pastrare si intretinere a tuturor echipamentelor si sculelor
- Curatenie la locul de munca si la lucrari.
- Acorda atentie sporita cerintelor clientilor si raspunde de intergitatea produselor montate.
- Asigurarea unui montaj de calitate conform specificatiilor produsului.
- Verificarea documentatiei specifice la realizarea unui montaj;
- Asigurarea unui montaj de calitate conform specificatiilor produsului
- Indemanare in utilizarea echipamentului necesar;
- Executarea si asigurarea lucrarilor in conformitate cu proiectul de executie si normativele in vigoare.
- Implementare de solutii in functie de situatie
- Executare modificari la locul montajului, daca este cazul
- Remediaza defectiunile aparute astfel incat lucrarile executate sa corespunda cu proiectul de executie si normativele in vigoare
- Intretinerea echipamentelor si a sculelor de lucru
- Răspunde de executia si montajul pieselor de mobilier conform proiect de executie si releveu.
- Răspunde de executia si montajul pieselor de mobilier de calitate si la timp.
- Raspunde de predarea pieselor de mobilier curate gata de utilizare.
- Raspunde de echipamentele si sculele de lucru primite.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Bune abilitati si deprinderi in montarea mobilei
- se poate adapta diverselor activitati de productie si montaj
- Atent la detalii, cu simt de raspundere
- Cunostinte teoretice si deprinderi in montarea si rectificarea mobilierului
- Capacitate de intelegere a desenelor(proiectelor de executie)
- Disponibilitate program prelungit ( Ocazional )
- Disponibilitate deplasari in afara localitatii ( Ocazional )
- Capacitatea de a lucra sub presiunea termenelor de executie
- Persoana dornic de afirmare, serioasa, cu initiativa, organizata si devotata;
- Stabilirea unei colaborari de lunga durata
- Rezistenta la efort fizic (conditie fizica excelenta)
- Curs de calificare in domeniu.
- Permis de conducere categoria B constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii :
- Salariu de baza + bonusuri in functie de performante
- Posibilitatea reala de suplimentare a veniturilor
- Contract de munca.
- Echipa tanara si mediu de lucru placut.
- Lucrul se desfăsoară intr-un mediu relaxant
- Respect fata de angajati.
- Integrarea printre primi angajati, cu posibilitatea de evolutie pe plan financiar si profesional.
- mediu de lucru competitiv, profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de mobilier la comanda din PAL, MDF si Lemn